fbpx
6.8 C
Skopje

Денеска ќе бидеме сведоци на големото „ДА“ за решавање на спорот за името!?

АКТУЕЛНО

Вчера имавме навистина квалитетно унапредување на разговорите, се надевам дека денеска ќе можеме да и соопштиме нешто убаво на јавноста. Денеска имаме многу важен разговор, знам дека двајцата премиер, двете влади, двајцата министри се заинтересирани за конечно решавање на овој децениски проблем. Ако денеска се случи договор,ние денеска ќе го соопштиме со сите детали, рече премиерот Заев.

Секој момент се очекува разговор меѓу двајцата премиери, а во разговорот ќе учествува и медијаторот Нимиц.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -