fbpx
1 C
Skopje

Десет големи ѕвезди воопшто ги нема на листата за Златна топка

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

 

Францускиот фудбал денеска објави имиња на триесет кандидати за престижната Златна топка, а меѓу нив се наоѓа и босанецот Един Џеко, на кого ова му е втора номинација после онаа од 2009. година.

На листата свое место не најдоа големи ѕвезди кои во минатото биле меѓу првите кандидати за голема награда.

Тоа највеќе се однесува на Герет Бејл, кој овој пат не беше во 30 одбрани најмногу поради повредите поради кои пропушти добар дел од сезоната. Поради тоа Бејл не е во првите 11 во Реал, каде што повеќе од успешно го замени Иско кој и денеска има предност кај Зидан. Меѓу кандидатите за Златна топка овој пат го нема ниту Пол Погба, на кого не му помогна ни тоа што е прогласен за најдобар играч во лигата која ја освои Јунајтед. Исто така, од листите изостана и неговиот соиграч, големиот Златан Ибрахимовиќ.
После долго време, номиниран не е ниту Андрес Иниеста, а за многумина е изненадување тоа што ниту Мануел Нојер не најде свое место меѓу 30 кандидати.

Избор за Златна топка 2017. година ќе помине и без Алексис Санчез, Серхио Агуеро, Даниел Алвеш, Ди Мариа, и Гонзалес Игуаин.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -