fbpx
6 C
Skopje

Дескоска се огласи за предлогот на ВМРО за нов технички министер за внатрешни – предлогот е противуставен

АКТУЕЛНО

Министерката за правда Рената Дескоска, на „Фејсбук“ коментираше дека предлогот за новиот технички министер за внатрешни работи Драган Ковачки е противуставен. Таа се потпира на членот 97.

Покрај толку советници од Правен, да пуштиш противуставен предлог?!

Posted by Рената Дескоска on Saturday, December 28, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -