fbpx
8 C
Skopje

Детали за договорот: Ливерпул не заработи само од трансферот, ова се сите детали за трансферот на Кутињо..

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Големиот трансфер е завршен на 6. јануари, тој со златни букви е запишан во историјата на фудбалот.

Кутињо стана вториот најскап играч на светот, и најскапо зимско засилување во историјата.

Најголем дел од колачот на Ливерпул ќе се види многу брзо и сигурно. После 100 одиграни натпревари за Барселона, каталонскиот див ќе мора да искешира додатни 20 милиони евра на сметка на Ливерпул. Земајќи во предвид дека Филипе потпишал на пет и пол година, овој бонус е загарантиран.

Исто така, на Енфилд стигнуваат иницијални 5 милиони после секои 25 одиграни натпревари.

Нови пет милиони пристигнуваат доколку Барса се пласира во најелитното европско натпреварување и тоа во првите две сезони, додека ќе добие пет ако Каталонците го освојат турнирот. Кутињо со новиот договор ќе заработи дури до 13 милиони евра по сезона.

Неговото деби би требало да се случи наредната недела, 11 јануари, кога Барса игра против Селта Виго на Камп Ноу.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...
- Advertisement -