12 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Детали за несреќата на македонскиот автобус кој се преврте на пат кон Копаоник: 18 патници се повредени

Македонски автобус се преврте на пат до Копаоник, на магистралниот пат Прокупље – Блаце.

Во несреќата повредени се вкупно 18 патника, од кои 4 потешко, информира ТВ21.

Автобусот одел кон Копаоник, а од непознати причини се превртел крај патот. Оние со полесни повреди биле пренесени во болница во Блаце, додека оние потешко во болницата во Прокупље.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.