fbpx
4 C
Skopje

Детали за злосторството: Робињо се смеел додека ја силувал младата Албанка

АКТУЕЛНО

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Славниот бразилски фудбалер, 34-годишниот Робињо, неправосилно е осуден на 9 години затвор поради брутално групно силување на 22-годишна девојка од Албанија.

–Робињо покажал апсолутен презир кон жртвата додека ја изложувал на понижувања и тешко сексуално насилство, се наведува во пресудата.

Образложението на пресудата за злосторството во кое покрај Робињо учествувале уште пет силувачи, го објавила италијанската новинска агенција “ANASA”. Во него се откриваат низа грозни детали за кои на по девет години биле осудени Робињо и Рикардо Галко, додека идентитетот на преостанатите четворица не е познат.

Инцидентот се случил во еден ноќен клуб во Милано, на 22. февруари 2013. година. Судот во Милано во ноември минатата година му одредил казна на Робињо поради “сексуален напад и групно силување”. Според пресудата, Робињо покажал целосен презир кон младата жена. Ја понижувал и вршел тешко сексуално насилство. Бразилецот во текот на инцидентот гласно се смеел и така дополнително покажал целосна негрижа за состојбата во која се наоѓа жртвата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Загубивме уште еден доктор: ТАЖНА ВЕСТ – нека почива во мир

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук информира дека уште еден доктор го загубил животот како последица Ковид-19. Уште една жртва доктор. Нека почива...

Пристигнува нов коронавирус: Драматично предупредување на научничката која го откри Ковид-19

Кинеската научничка Си Џенгли од Институтот за вирологија во Вухан, предупреди дека во области на југот и југоистокот на Кина, популацијата на лилјаци носат...

КОНЕЧНО Заев се огласи за потегот на Бранко Црвенковски: Ќе имаме избори во април, секој може да даде свои понуди

Не му се лутам на Црвенковски за реакцијата, напротив тој треба да биде активен, рече премиерот Зоран Заев во гостување на радио емисијата „Стадион“...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...
- Advertisement -