fbpx
20.8 C
Skopje

ДЕТСКАТА ЉУБОВ НА ВЛАТЧЕ: Игравме карти два дена пред да замине од овој свет, беше многу среќен

АКТУЕЛНО

Прерано починатиот македонски пејач Влатко Илиевски, кој како помлад беше во врска со Ана Стојановска, на само два дена пред неговата смрт, во неговиот дом играл карти со неговата девојка Ана.

– Последен пат се виделе два дена пред за секогаш да си замине од овој свет. Бевме кај него дома и игравме карти. Влатче победи и беше многу среќен, изјави Ана во емисијата „Бекстејџ“.

Инаку, Ана Стојановска е актерка и ќерка на прерано починатиот актер Ненад Стојановски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -