28 C
Skopje

Девојче со цртежот преплашило многумина: Ова е најстрашното нешто што сум го слушнал

АКТУЕЛНО

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Тригодишната Руби ја нацртала својата замислена пријателка, а податоците за неа загрижиле многумина корисници на Твитер.

Американската актерка Натали Моралес споделила фотографија на која наишла во едно списание, а која навистина ја вознемирила.

-Ова е мојата замислена мајка Грејтфул (благодарна). Нејзините жолти трепки значат дека може да гледа во темнина, тогаш единствено доаѓа да ме посети. Ме плаши тоа понекогаш, но секогаш сакам да се врати. Има две бебиња во стомакот. Има 14 години, но никогаш не може да има роденден – вака Руби ја опишала својата замислена мајка.

Актерката Моралес верува дека малечкаа Руби навистина има бујна фантазија, со што се сложиле многумина.

-Таа има 14 и никогаш не може да има роденден е најстрашната фраза што сум ја слушнал – искоментирал Стјуарт на објавата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ЈСП со дневна загуба од околу 32 илјади евра: Ќе продолжи да вози по саботен дневен ред

ЈСП ќе продолжи да вози по саботен возен ред затоа што има многу мал број патници кои го користат јавниот градски превоз. Зголемена фрекфенција...

Влада: Договорот со Бугарија правна рамка за унапредување на односите, правото на самоопределување и самоидентификација се темелни европски вредности

– Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Република Бугарија создава правна рамка и нуди инструменти за менаџирање на билатералните прашања и ние сме...

Децата кои одат во градинка, се однесуваат подобро, од децата кои се дома – тврди една студија

Дали да го испратите детето во градинка или да останете дома барем до училишна возраст е дилема со која се соочуваат многу родители. Покрај тоа,...

Утре ќе биде презентирана платформата за учениците што ќе ја следат наставата онлајн

Утре ќе биде презентирана платформата преку која учениците ќе ја следат наставата од дома, пренесе Канал 5. Според планот на Министерството за образование ќе се...

Љупчо Палевски брутално претепан: Лекарите се борат за неговиот живот?!

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево е брутaaлн o нападнат и претeeпан, пренесе „Нетпрес“. Тој е во критична состојба во Систина,...
- Advertisement -