fbpx
19 C
Skopje

Девојки, за да не се каете како мене: Не му го давајте телото на некој што не ве сака

АКТУЕЛНО

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Можеби заради ова што ви го пишувам ќе ме осудувате или пак ќе се согласите со мојот став, но сепак ќе го напишам за сите оние кои се наоѓаат во слична ситуација како јас. Го посветувам на сите млади девојки, тинеџерки кои полека стануваат жени. Не секогаш знаеме што е правилно за нас и една погрешно донесена одлука може да ни го уништи можеби и најубавиот период од животот.

Живеевме во различни држави. Верувајте тешко е да сакаш некој кој не е покрај тебе, да живееш за денот кога ќе се видите, за денот кога погледите ќе ви се сретнат, а усните спојат. Но, мислев дека вреди и продолжував да го чекам. Дојде денот на неговото пристигнување и на мојата среќа и немаше крај.

Целиот мој свет беше тој, но тој го сруши. Мислев дека не може да ме остави и заборави. Па нели јас бев она кога го чекаше цело време и беше само негова. Но, често се слушуваат работи кои не можеме да ги предвидиме. Јас бев онаа која вистински го сакаше, а тој само го посакуваше моето тело. Не можев да го направам тоа. Не можев целосно да се предадам на некој кој не ме сака и кој е подготвен да ме остави повторно.

Мислев дека ќе ја почитува мојата одлука, но тој беше решен се да заврши поеѓу нас доколку не го добие она што го посакува. Внимавајте, момците не се онакви како што мислиш, ќе те повредат повеќе отколку што очекуваш и ќе ти ја покажат најлошата страна на љубовта.

Но, не се откажувај, не губи надеж затоа што еден ден сигурно ќе го најдеш оној што повеќе ќе ти ја сака душата отколку што ти го посакува телото. Никогаш немојте да си дозволите да бидете со некој кој само го посакува вашето тело. Не си го правете тоа зло на себе. Еден ден и тој ќе си замине и нема да ви се заблагодари за она што го направивте за него и за вашата љубов.

Фото: Илустрација

Авторски текст. Името и презимето се познати на редакцијата на Поглед.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...
- Advertisement -