fbpx
10 C
Skopje

Џинот прогласен за најздрав алкохолен пијалок, погоден и за слабеење

АКТУЕЛНО

Најчесто во комбинација со тоник, омилениот алкохолен пијалок од џин од сега може да стане уште попопуларен. Како што се покажа, џин е добар за здравјето, но тоа не значи дека секој треба да „удави“ во него секој ден, но сепак може да се ужива без каење, пишува Вечерњи лист.
figure>

Погоден и за слабеење. Џинот има најмалку калории од сите алкохолни пијалоци. Имено, една чаша содржи околу 110, додека пивото има 180, а виното 160 калории. Сепак, треба да се внимава на испиената количина, особено ако џин е измешан со сокови полни со шеќер, пренесува Блекдоктор.
 
figure>

Според експертите, џинот е одличен во борбата против артритисот. Ако имате болки во зглобовите или артритис, пијте џин, кој ја ублажува болката и воспалението во зглобовите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -