fbpx
-3.7 C
Skopje

Дијагностициран рак на поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Тажни вести пристигнуваат од Ирска поврзани со поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Лиам Милер, на кого лекарите во САД му дијагостицирале рак.

36 годишниот фудбалер се врати од САД во Ирска, а сега му предстои хемотерапија, а воедно и најтешкиот „натпревар“ во неговиот живот.

Веста за болеста на Милер ја потресе целата репрезентација на Ирска, која вечерва игра реванш против Данска во рамки на баражот за Светското првенство.

„Мислите ни се со Милер и неговара фамилија. Многу сме потресени од вестите кои ги примивме и му посакуваме многу среќа во борбата со опасната болест. Искрено се надевам дека на крајот ќе излезе како победник“, изјави селекторот на Ирска, Мартин О Нил.

Покрај Манчестер Јунајтед, за кого настапуваше од 2004 до 2006 година и одигра 20 натпревари, Милер беше член и на Сандерленд, Лидс, Селтик, Хиберниан и КПР, а неговиот последен ангажман беше за американскиот Вилмингтон.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ВИДЕО: Попот го фрли крстот и падна. Како изгледаше тоа?

Празникот Водици (Богојавление) народот го празнува како еден од најголе­ми­те христијански празници, зашто на тој ден според верувањето Исус Христос е крс­тен од Свети...

Политичар влезе во аптека за да ги види цените на леkови во Србија за да ги спореди со тие од република Српска

Младиот политичар, а сегашен градоначалник на Бања Лука минатата година објави интересно видео кое уште се споделува по социјалните мрежи и е доста популарно...

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...
- Advertisement -