fbpx
17 C
Skopje

Димитриевски: Режимот ќе падне, департизацијата е неминовна!

АКТУЕЛНО

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Пратеникот од СДСМ, Максимм Димитриевски јавно на својот профил прашува колкумина од оние кои имаат поплаки за проблемите во Министерството за одбрана и АРМ, се спремни да проговорат јавно.

Димитриевски вели департизацијата е неминовна и професионализацијата ќе следи, но за тоа е потребно сите заедно да се изборат.

Во продолжение ставот на Максим Димитриевски

„Деновиве добив многу пораки во инбокс со поплаки од вработени во МО и АРМ за вршење на мобинг и невиден притисок од страна на претпоставените за присуство на протестите кои се во тек.
Пораките се од веродостојни но и од лажни профили (разбирливо, владее страв од режимот).

Јавно прашувам, дали помеѓу Вас пријатели има лица кои се подготвени јавно да проговорат за ваквите притисоци?

Режимот ќе падне, департизацијата е неминовна, професионализацијата следи но потребно е заедно да се избориме за тоа…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...
- Advertisement -