fbpx
6 C
Skopje

Директорот на Шутка објасни што се случувало за време на редовната прошетка: Постојат видео камери и надзор, да почекаме да заврши истрагата

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Денеска на 21 февруари се случија два немили настани. За време на редовна прошетка, дошло до вербална пресметка при што препраснала во физичка пресметка. Потоа, повторно дошло до вербален инцидент меѓу лицата М. Ј. и Е. К. кој прераснал во физичка пресметка. За лицето М. Ј. кое се пожалило на болки е пренесен во ГОБ 8 Септември.

Управата порачува дека ова нема да се толерира и дека ги презема сите активности за извршителите на ова насилствоо да одговараат. Нашата управа уште вечерва ќе почне истрага, да се испита дали е направен некаков пропуст од службите. Ги погледнав изјавите на сопругите на лицата, жалам за овој настан, но морам да напоменам дека ова се два оделени настани, лицата не се заедно во исти момент. Ние како управа немаме индиции дека ќе се случи ова што се случи денеска.

Едно од лицата претходно 3 недели беше тука и помина се во најдобар ред. Постојат видео камери и надзор, постојат лица кои вршат мониторинг на тој простор, се подготвуваат изјавите. Во тоа шеталиште биле лицата кои се во тие соби, така да почекаме да видиме што ќе покаже истрагата, рече директорот од Шутка. Едното од лицата не се пожалило на поголеми болки, ниту пак оценка на докторот било да се пренесе во клинички центар. Лицето М. Ј. е вратено во домот, а тоа што го имаме како првична информација е дека се полесни нагмечувања, без скршеници, додаде тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -