fbpx
5 C
Skopje

Дневен хороскоп: Еден хороскопски знак ќе се разочара од љубовта, објаснето што ги очекува другите

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

ОВЕН

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување на работа, кое во вашиот живот ќе донесе многу позитивна енергија.

Љубов: Доколку сте имале некои проблеми на љубовно поле, може да очекувате поволен ден за да ги решите.

Здравје: Имате многу енергија.

БИК

Работа: Немате доволно енергија да се посветите на сите работи кои чекаат на вас, затоа што од некои работи ви е преку глава.

Љубов: Посветени сте на вашиот партнер и убаво се чувствувате кога сте заедно. Пред вас е поволен ден.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку соработувате со Шкорпија, може да очекувате позитивно поместување.

Љубов: Поволен ден за случувања на овој план. Ќе имате познанство кое ќе се покаже како значајно.

Здравје: Генерално добро.

РАК

Работа: Може да очекувате дека ќе имате шанса да исправите некои грешки кои сте ги правеле на работното поле.

Љубов: Во новиот партнер сте нашле мир, љубов и сигурност за која сте копнееле цело време.

Здравје: Внимавајте на срцето.

ЛАВ

Работа: Можно е да не сте задоволни и размислувате за тоа како би можеле да ги подобрите работните околности.

Љубов: Партнерот ви е посветен, и среќни сте во брак. Слободните припадници нека очекуваат флерт.

Здравје: Проблеми со срцето.

ДЕВИЦА

Работа: Во текот на денешниот ден би можеле да имате нови случувања, нови понуди и некои позитивни работни промени.

Љубов: За да продолжите понатаму во љубовта, потребно е на поранешната врска да ставите точка.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Ако максимално се посветите на своите обврски, тогаш може да сметате дека ќе направите добри резултати.

Љубов: Ве очекува добра атмосфера со саканата личност. Ќе имате прилика да разјасните некои работи.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте посветени на вашата работа и потребно ви е уште само малку време за да ги реализирате плановите.

Љубов: Очекувајте дека ќе успеете да направите позитивни промени во љубовта.

Здравје: Проблем со штитната жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Немојте да брзате со работните одлуки, затоа што би можеле да направите нешто поради кое подоцна ќе зажалите.

Љубов: Можно е малку да сте разочарани од саканата личност. Некогаш ви се чини дека се е погрешно.

Здравје: Одморајте повеќе.

ЈАРЕЦ

Работа: Останувате упорно во своите намери да остварите напредок. Нема да се откажете додека не дојдете до зацртаните цели.

Љубов: Пред вас е познанство кое што може да остави силен впечаток на вас.

Здравје: Имате вишок енергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не е најдобра атмосфера кога е во прашање вашата работа, можно е да имате некои компликации денеска.

Љубов: Ви се допаѓа личност која исто така покажала интерес за вас.

Здравје: Недостаток на железо.

РИБИ

Работа: Мала караница на работа би можела да ви прави одреден притисок. Потребно ви е време се да решите.

Љубов: Многу сте харизматични и можете да очекувате дека ќе добиете многу внимание од личност од спротивниот пол.

Здравје: Вкочанетост.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -