fbpx
-0.3 C
Skopje

Дневен хороскоп: На бикот му треба дистанца, Лавот мора да слуша совети

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Никој друг не ви е виновен ако сами сте донеле одлука за нешто. Превземете одговорност и бидете зрели, нема смисла целиот живот да ја префрлате топката на „другиот дел од теренот“. Утките се составен дел од животот, тоа се однесува како на работата, така и на љубовта и на пријателите.

БИК

На една личност сте дозволиле да има големо влијание на вас од што сте очкеувале и сега не знаете како тоа да го исправите. Дистанцата е можен единствен логичен чекор. Ако ви треба помош, немојте да се срамите да ја побарате, било да се работи за работа, љубов или семејните односи. Има луѓе кои ви значат.

БЛИЗНАЦИ

Спасете ја и онаа мала гордост и почнете да барате друга работа. Понекогаш не е точна реченицата „подобро врапче на гранка, отколку голуб на гранка“. Животот поминува а вашите амбиции не се остваруваат. Контролата не смее да биде основа на љубовната врска, дајте му простор на вашиот партнер, секој има право на своја интима.

РАК

Работните односи не се на завидно ниво, ама се трудите да бидете коректни кон другите и тие кон вас. Денеска така и нека остане. Доколку вашиот партнер не сака да прифати она што ви пречи, морате да најдете решение или компромис тоа да го надминете.

ЛАВ

Слушајте ги советите од своите работни партнери, сакаат да ви помогнат иако вие мислите дека ви работат зад грб. Прифатете критики, не сте завршени и немате решение за секој проблем. Успехот на една врска не зависи од самата основа и не е лесно да ја одржите. Пожртвуваноста и компромисот е дел од љубовниот однос, и ако тоа не го разбирате, мора да го менувате мислењето.

ДЕВИЦА

Многу можности се пред вас, од вас зависи дали сакате да превземете ризик и да се мрднете од место. Усовршувањето е задолжителен дел на секоја кариера. Ќе се разочарате во некои блиски личност и неговите постапки, иако на почетокот ќе ви биде тешко, добро е да ги изнесете работите на виделина.

ВАГА

Амбициозни сте, но немате и натаму развиен натпреварувачки дух и желба да се тркате со соработниците. Сепак, морате да разберете дека во 21-ви дек тоа едноставно мора така да биде. Емоциите не може да се форсираат, ако ги нема, не може да ги создадете со сила. Пуштете ја другата личност да го живее својот живот.

ШКОРПИЈА

Иако се трудите да им угодите на сите, тоа едноставно не е можно. Морате да одлучите дали сакате напредок или тапшање по рамето. Имате желба нешто да смените на љубовен план, но немате разбирање од партнерот тоа да го спроведете во дело.

СТРЕЛЕЦ

Морате да прифатите некои нови задачи ако сакате да покажете дека сте подобри од важите соработници. Љубовниот партнер го цени вашиот труд да му посветите време.

ЈАРЕЦ

Одлучете се дали сте личност која мисли на кариерата или сакате да бидете добар пријател. Тоа понекогаш во работата не оди еден со друг. Мирен ден со партнерот е она што го сакате.

ВОДОЛИЈА

Барате начин да бидете сами свој шеф, но другите ве притискаат да ја смените кариерата иако вие тоа не го сакате. Вие барате од партнерот само да ве поддржи во она што го сакате. Но, тој не ве поддржува во тоа.

РИБИ

Проголтајте ја гордоста и продолжете понатаму. Не вреди да губите време за работи кои не може да ги смените.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -