9 C
Skopje

Дневен хороскоп за 26 јули: Потребни ви се мир и тишина и време да се фокусирате само на себе

АКТУЕЛНО

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

ВМРО-НП: Георгиевски оствари средба со бугарскиот државен врв

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...

Овен

Ви доаѓа очекуван прилив на пари. Ќе бидете задоволни од околностите на ова поле. Живеете мирен брачен живот и со партнерот имате сѐ што ви е потребно. Сметате дека сте направиле добар избор. Можно е саканата личност да ви соопшти некои лоши вести. Ќе бара помош од вас, заедно ќе ги пребродите проблемите.

Бик

Ќе имате вистински баланс за уживање и љубов, а особено во конкретни ситуации. Оние што се во врска ќе бидат многу задоволни. Денес исправно ќе се поставите, зашто ќе знаете да ги испочитувате не само строгите правила, туку и човечките потреби. Со тоа сознание полесно ќе работите и ќе дејствувате на секое поле.

Близнаци

Не сте подготвени за промени во деловното поле. Можно е да одбиете некоја понуда но во моментов ви е најважно да ја задржите работата што ја имате. Склони сте на депресија, тешки емоции, денес едноставно не е вашиот ден. Интуицијата никогаш не ве напушта. Нервите ви се малку напнати, опуштете се.

Рак

Потребни ви се мир и тишина и време да се фокусирате само на себе. На работното место знаете што треба да направите ако сакате да се придвижите напред. Треба да делувате уште денес. Ако сте во врска, ќе немате многу време за партнерот. Обидете се барем вечерта да ја поминете заедно. Имате многу за раскажување.

Лав

Може да очекувате поволен период во кој ќе можете да ги решите деловните проблеми што ве оптоварија. Вие сте искрени со личноста што ви се допаѓа и се надевате дека ќе возврати. Може да очекувате период во кој ќе посакате поголеми промени и важни одлуки со саканата личност. Ќе блескате од среќа за секое постигнување.

Девица

Некоја влијателна личност го има насочено погледот кон вас, импресионирајте ја. Покажете ги вашите таленти, со жар во очите зборувајте за вашите амбиции и за проектите кои сакате да ги реализирате. Ќе ве изненади понуда како од соништата. Работата во претстојниот период нема да ви носи само финансиски награди, туку и емоционални.

Вага

Вашата финансиска состојба треба да се подобри. Судбината сега е во ваша полза во ова поле. За вас не е лесно отворено да ги покажете своите чувства затоа што на некој начин сѐ уште се плашите од одбивање. На поле љубов ситуацијата не е мирна. И вие и партнерот не сте задоволни од вашата врска.

Шкорпија

Може да очекувате да бидете задоволни од состојбата на работа. Вие не планирате промени. Малку сте инертни, без амбиции. Саканата личност ви покажува колку ѝ значите. Ако сте сингл, надевајте се на сериозна врска во следниот период. Личноста што ве интересира, ќе покаже дека сака иднина со вас.

Стрелец

Денес малку ќе ве измачуваат стари мечти и неисполнети надежи, па затоа најдобро е да се повлечете и смирите. Не инсистирајте на ништо. Иако ќе работите посветено и без застој, денес ќе ви изгледа како да работите недоволно. Конечно ќе ви стане јасно дека она што го работите вреди повеќе отколку што мислевте.

Јарец

Потребна ви е пауза од сè што се случува околу вас, па ако сте во можност, поминете го денот во природа. На работното место ќе решите сериозен проблем, но само ако работите сами. На емотивно поле ќе бидете во искушение да споделите тајна со партнерот, но добро размислете дали тоа е вистинскиот чекор.

Водолија

Многу нови идеи и можности за напредок во кариерата ќе имате денес. Ќе бидете како магнет за истомисленици кои ќе бидат желни да ви се придружат во вашите потфати. Не ги одбивајте, заедно ќе бидете многу посилни. Нов колега ќе ви ја донесе промената во работната атмосфера која ви беше потребна. Ќе бидете полни со елан.

Риби

Ве следи среќа на сите полиња и задоволни сте. Професионалната страна ви е одлично прикажана во текот на овој ден. Пред вас е можност да ја освоите личноста која ви значи. Доколку се занимавате со приватна работа, надевајте се на мало подобрување во следниот период. Ве очекува поволна фаза за емоции.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Строги мерки: Се воведува полициски час во одредени градови кои претставуваат корона-жариште во соседна Грција

Заради зголеменото ширењето на коpoнa Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот денес...

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...
- Advertisement -