fbpx
13.8 C
Skopje

ДНК“ донираше за Даниела, мајката која ги лажеше своите ќерки дека јадела кај соседите, за да има повеќе за нив

АКТУЕЛНО

Андреј и Владимир од ДНК денеска ја посетија 34-годината Даниела, мајката на две ќерки од Крива Паланка.

Таа која долго време ги лажела своите ќерки дека јаде кај соседите, со цел да има за нив повеќе на трпезата. Андреј и Панчо донираа за Даниела и го повикаа луѓето на хуманост за ова семејство што побрзо ги преброди овие тешки времиња.

„Денес ние дониравме онолку колку што ни дозволуваат нашите можности и нашите скромни буџети. Дониравме : фрижидер прехрамбени продукти, средства за хигиена и телевизор“, напиша ДНК на својот профил на Фејсбук.

Сите хумани луѓе кои сакаат да помогнат на оваа храбра жена и нејзината фамилија слободно нека ја исконтактираат на 078/ 576 – 306 ( Слободанка ).

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -