-2 C
Skopje

Доаѓањето на Азар значи заминување на ѕвездата во Манчестер Јунајтед?

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Асенсио ги напушта Кралевите?

Марко Асенсио е еден од најталентираните шпански фудбалери, а соите играи ги одушеви минатата сезона од фудбалскиот свет.

Асенсио покажа дека неговите квалитети се потребни на еден врвен тим како што е Реал Мадрид, но во досегашниот дел од сезоната баш и не се наигра во дресот на кралевскиот клуб. Шпанскиот фудбалер на крајот на сезоната би можел да го напушти Бернабе, а неговиот статус во клубот зависи од тоа дали Еден Азар во летото ќе пристигне на Сантијаго Бернабе.

Белгијанецот уште не го продолжил договорот со Челси, а многу сметаат дека Азар до наредната сезона ќе стане член на мадридски Реал. Флорентино Перез не ја крие својата желба дека би сакал да го види овој играч во дресот на Реал , па сигурно ќе биде подготвен на се што треба само тоа да се оствари.

Но, евентуално доаѓање на Азар сигурно ќе значи и заминување на неколкумина од Бернабе. Спрема пишувањата на шпанските медиуми Перез е подготвен да го продаде Асенсио бидејќи со купувањето на Азар тој не би се вклопи во тактиката на овој клуб.

Расплетот на ситуацијата спремно го чека Манчестер Јунајтед кој со задоволство би им го земал Асенсио, Жозе Мурињо во неколку наврати изјави дека станува збор за сјајен играч и се чини дека Асенсио е една од најголемите желби на Црвените ѓаволи за наредната сезона.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -