fbpx
5 C
Skopje

Видео: Доби отказ од фабрика за автомобили па потпиша за Арсенал

АКТУЕЛНО

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

„Добив дрес и веднаш завршив на тренинг со првиот тим. Тоа е неверојатно“, раскажува Брамал, кој беше забележан од скаутите на Арсенал додека беше на проба во Шефил Јунајтед.

Ова е неверојатна приказна за 20. годишниот Коен Брамал, кој неодамна од англискиот нисколигаш Хеднесфорд, пристигна во Арсенал.

Имено, Брамал од 20. декември работел во фабрика за автомобили, каде заработи отказ.

„Работев за „Бентли Моторс“, полнев гориво во автомобилите, ги менев сопирачките и така натаму“, изјави Брамал за Би Би Си.

По добивањето на отказ, тој не чекаше премногу за да добие ново работно место. Интересно е тоа што скаут на Арсенал го забележал додека бил на проба во Шефилд Јунајтед.

„Агентот ми се јави и ми рече да одам на проба во Арсенал. Очекував да ме пратат во вториот тим, но добив дрес и веднаш заминав на тренинг со првиот тим. Тоа е лудо. Овие луѓе што ги гледав само на интернет, сега имам шанса и да тренирам со нив. Дани Велбек, Алекс Окслејд-Чембрлејн… Сите овие момци ми придоа и ме поздравија, го знаеја моето име. Бев изненаден, горд и среќен што го знаат моето име“, додаде Брамал.

Тој се сретна и со тренерот на „топџиите“ Арсен Венгер.

„Тоа беше неверојатно. Не разговаравме многу, се запознавме, се ракувавме и тоа беше се. Неверојатно е што всушност го сретнав, тој е еден од најдобрите тренери на светот.“

https://youtu.be/WeL1kni_50Y

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Филипче: Вакцината „Спутник V“ ќе слета в недела со специјален транспорт

Согласно најавите коишто ги имаме денеска во разговорите со претставници и на Руската амбасада и на компанијата, најавата е дека руската вакцина „Спутник V“...

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарka која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш повеќе нема да ја покани...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

По долга битка стана мајка, сите ја паметат по насмевката: Весна ја загуби битката со корона

Уште еден здравствен работник почина од последици на Ковид-19. Веселина Поп-Гонова од познатото село Стојаково, вработена како лаборант во Општа болница Гевгелија, не успеа...

Гатачка измамила жени: Им го земала накитот за да растури магија

Две жени од Штип и Кочани биле измамени од гатачки, а случаите ги пријавиле вчера. Како што информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, првата измама...
- Advertisement -