fbpx
6 C
Skopje

Добила порака по закопот на маж и – се онесвестила од она што го видела

АКТУЕЛНО

Мејлот е едно од најголемите откритија во историјата. Никогаш порано не било толку едноставно да се контактира со некој далеку од вас, а се што е потребно се неколку клика со маусот.

Еден пар од Минеаполис сакал да прослави 20 години брак, така што избегале од ладните денови во сончевата Флорида.

Но, поради различните работни обврски морале раздвоено со различни авиони да одат на местото.

Кога мажот пристигнал во хотелот веднаш испратил мејл на својата сопруга, но со едно грешно кликнување, мејлот пристигнал на погрешно место.

Мејлот пристигнал во Тексас кај вдовица, која штотуку се вратила од закопот на нејзиниот маж. Тој бил популарен свештеник, кој починал од срцев удар.

На мејлото го пишувало следново:

„До мојата драга жена.

Тема: Стигнав

Датум: 7 октомври 2016

Знам дека изненадно ти пишувам. Овде во хотелот сега имаат компјутери со кои можеме да испраќаме мејлови. Штотуку стигнав и ја чекирав собата.

Гледам дека се е подготвено за твоето доаѓање утре. Едвај чекам да те видам. Се надевам дека патот ќе ти биде добар како мојот.

п.с. Овде е многу топло!“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -