fbpx
14.8 C
Skopje

Добро е што е при здрав разум после ова што и се случило на Карлеуша во 1990

АКТУЕЛНО

Јелена Карлеуша со години е во брак со фудбалерот Душко Тошиќ со кого има две ќеркички, Ника и Атина. Пред него, таа еднаш беше верена, имаше неуспешен брак и врски со повеќе фудбалери и жестоки момчиња.

Она кое малкумина го знаат е најголемата трагедија во животот на Карлеуша. Таа беше во врска со Зоран Давидовиќ Чанда, за кого многумина велеа дек е криминалец. Таа беше верена со него во 1999 година, а во нивната врска цветаа рози, се додека тој не беше убиен на 23. март 2000 година.

Карлеуша за убиството ги кривеше Аркан и Цеца, со која сеуште е во војна, а по трагедијата, се повлече од сцената, а кога се врати, се врати со песна за покојниот вереник, Балада за Зоран.

Тој беше убиен додека се враќаше од погреб.

Пејачката Јелена Карлуша во септември 2004 година се омажи за бизнисменот Бојан Кариќ.

Меѓутоа, среќата не им траеше долго, па парот се разведе по три месеци од бракот.

Тогаш многумина коментираа дека таа се омажила за Бојан само од корист.

„Секој кој ме познава знае колку ми е навредливо да се поставува прашањето дали сум се омажила од љубов или не. Добив многу понижувања поради бракот со Бојан кој потекнува од богато семејство, изјави Јелена во една прилика.

Јелена денес е во брак со фудбалерот Душко Тошиќ со кој има две ќерки, а Бојан е оженет со Маша Кариќ со која има две близначки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -