fbpx
5 C
Skopje

Додека бегаше од полицијата, самиот се прегази со своето возило (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Американец од Северна Вирџинија, се прегази самиот со сопствениот автомобил, откако излегол од истото за да побегне од полицијата.

Инцидентот бил забележан од страна на камерата во полициското возило.

Според извештајот на полицијата од округот Ферфакс, триесетгодишниот Исак Бонсу, не е повреден, но е уапсен поради возење под дејство на опијат.

На видеото на снимката се гледа како тој излегува од автомобилот во предградието во Вашингтон. Но, очигледно заборавил да ја повлече рачната кочница, па може да се види како истрчува пред возилото, кое во еден момент ќе го удри. Набрзо мажот станува и продолжува да трча.

Полицијата по краткото бркање го уапсила и навела дека не бил вооружен.

You asked, we answered. Here’s the in-car video from this morning’s #FCPDStrangerCalls post. CARma: Our officers tried to pull a man over. He sped off, then got out of his car to escape, but forgot to put it in park. Oops. He got hit by his own car. He’s okay physically, but is charged with DWI – 3rd offense, and a long list of other charges. #FCPDStrangerCalls

Posted by Fairfax County Police Department on Tuesday, March 6, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -