26 C
Skopje

Додека сите бевме во страв: Се родија близначиња за време на земјотресот во Албанија (Видео)

АКТУЕЛНО

И додека се се тресеше, додека граѓаните на Албанија, но и на другите места беа во страв поради синоќешниот земјотрес, во болница токму во Албанија се родија близначиња за чие породување извести гинекологот Аника Докле.

-Јас и моите пријатели овој пат сме повторно во родилиштето. Тие бебиња близнаци се родени 20 минути по земјотресот. Ова е најдобар симбол за континуитето на животот. Немам зборови!“, напиша таа на својот Фејсбук профил не прецизирајќи во кој град се родени близнаците.

Unë dhe shokët e mi edhe këtë herë në maternitet. Këta bebusha binjakë lindën 20 minuta pas tërmetit. Kjo është simbolika më e mirë e vijimësisë së jetës. Nuk kam më fjalë! ❤❤

Posted by Anika N. Dokle on Monday, November 25, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -