31 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Заев: Глас за Мицкоски и ДУИ е губење на европската иднина

„Искрен став е тоа дека ДУИ треба да оди во опозиција. Изморени се нивните гласачи. Навлезени се ДУИ во системот и не знаат за...

Јовановска од Делчево: За помалку од 3 години поддржани правни субјекти и невработени лица со финансиски средства од над 100 милиони денари

Над 600 невработени лица од кои најголем дел млади лица до 29 години од Делчево активно ги користеа мерките на Владата за зголемување на...

Кедев: Граѓаните ќе гласаат за две можности – нестручност или обнова

Проф. д-р Сашко Кедев: На 15-ти јули граѓаните имаат две можности: 1. Да поддржат целосна конфузија во здраството и нестручни економски политики! 2. Или да гласаат за...

Докторите и рекле дека мора на царски, а кога ја отвориле бебето го немало (ФОТО)

21- годишнта Амбер Хјуз, очекувала дека веднаш после царскиот рез ќе го држи своето бебе во рацете, но наместо тоа, гледала како лекарите во паника го барале бебето во шок и паника, па и рекле дека бебето и го нема.

Цели две минути докторите беа во шок , а тогаш го слушнаа бебето како плаче.Брзо го тргнаа покривачот од мене и го видоа бебето меќу моите нозе.Прашав дали халуцинирам поради анестезијата- раскажала Амбер.

Докторите подоцна ми објаснија дека бебето веќе тргнало низ вагината, а тие во тој момент го правеле царскиот рез.И тоа ми го соопштија мртви ладни, без ронка каење и извинување, па така завршив со огромен рез на мојот стомак кој многуболеше а воопшто немаше потреба од тоа- објаснила младата мајка.

Пораѓајот започнал нормално но поради компликации докторите после 36 часа одлучиле дека мора да ја породат Амбер со царски рез.

После породувањето мајката и бебето се задржани пет недели а потоа се пуштени дома, но во тек е истрагата, која ќе утврди како се случило, во сала преполна со доктори да се роди бебето а никој да не забележи.

Latest Posts

Заев: Глас за Мицкоски и ДУИ е губење на европската иднина

„Искрен став е тоа дека ДУИ треба да оди во опозиција. Изморени се нивните гласачи. Навлезени се ДУИ во системот и не знаат за...

Јовановска од Делчево: За помалку од 3 години поддржани правни субјекти и невработени лица со финансиски средства од над 100 милиони денари

Над 600 невработени лица од кои најголем дел млади лица до 29 години од Делчево активно ги користеа мерките на Владата за зголемување на...

Кедев: Граѓаните ќе гласаат за две можности – нестручност или обнова

Проф. д-р Сашко Кедев: На 15-ти јули граѓаните имаат две можности: 1. Да поддржат целосна конфузија во здраството и нестручни економски политики! 2. Или да гласаат за...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.