fbpx
10 C
Skopje

Докторите останале шокирани, па почнале гласно да се смеат – Откако се породи оваа мајка стана хит

АКТУЕЛНО

Кога се породила, оваа жена не ни помислувала дека ќе се најде на насловната на сите весници и по сите медиуми. Крис Корбит родила бебе кое изгледа како девојче, тешко преку шест килограми.

Таа се породила со царски рез, а докторите останале шокирани, па почнале гласно да се смеат.

Кога го покажале бебето на мајката, и самата била шокирана. но вели дека е најслаткото девојче на светот.

– Докторите се кладеа колку ќе покаже вагата, а вистинската тежина ги остави без зборови, вели мајката низ смеа.

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -