fbpx
5 C
Skopje

Долго време ја спасувале кравата – кога ја извлекле настанал општ хаос

АКТУЕЛНО

Крава паднала во бара и не можела да стане. На помош дотрчале пожарникари, па со неколку нивни припадници успеаа да ја извлечат од водата.

Потоа преку дупката со вода ставиле неколку дрвени даски за животното повторно да не се најде во неволја.

Кога на крајот кравата застанала на нозе и си ја вратила рамнотежата, тргнала по своите спасители во средба, а тие од страв почнале да бегаат. Нивната реакција предизвикала лажен потсмев на социјалните мрежи.

Еден од коментарите гласел: „Момци се е во ред. Таа само сака да ви се заблагодари што ја спасивте“.

Погледнете го видеото:

Posted by St. Lucie County Fire District on Wednesday, May 24, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -