28 C
Skopje

Домашен рецепт: Крема против целулит од само 3 состојки

АКТУЕЛНО

Доколку сакате да го припремите вашето тело за потоплите денови кои следуваат ви претставуваме една интересна крема протиц целулит која може да ја доведе вашата убавина до совршенство.

СОСТОЈКИ:

1/4 шолја крупно мелено кафе
3 лажички топла вода
2 лажички маслиново или бадемово масло
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Измешајте го кафето со топлата вода. Оставете да отстои околу 10-тина минути, односно додека кафето не ја упие водата и не се претвори во густа паста. Додајте 2 лажици маслиново или бадемово масло и добро промешајте.

По секое туширање додека сеуште сте во бањата нанесете ја мешавината на кожата. Со кружни движења со дланките или со крпа за туширање масирајте ги бедрата околу 5 минути. Потоа кожата исплакнете ја со млака вода и по потреба нанесете масло, млеко за тело или лосион.

Постапката повторувајте ја 2 пати неделно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -