fbpx
5 C
Skopje

Дошол од Австралија во Велес за да се ожени, се вљубил, но тука почнува расплетот

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Марјан и Симона пред триесетина години се родени вовелешко, но судбината си поигрува со нив кога биле многу мали. Во немил настан, сообраќајна незгода, нивните родители загинуваат додека се враќале од патување.

Двете деца, бебиња, остануваат сами на овој свет, а социјалните служби ги сместуваат во дом за деца без родители, со што по автоматизам завршуваат на листа за посвојување.

За ситуацијата да биде полоша Марјан го посвојуваат во Сиднеј и таму расте со нов идентитет, не знаејќи ништо за своето потекло и минато. При една посета на Македонија ќе се сретне со Симона, родента сестра.

Пред се ги привлекла крвта, но тие не знаеле. Почнуваат да се забавуваат во летниот период додека тој е во Македонија. Се одлучуваат да стапат во брак.

Неколку месеци по венчавката на плажа во Сиднеј, мајката на Марјан забележува дека на исто место на грбот и двајцата имаат исти белег. Навидум безначајно но отворило големи мистерии.

Реалноста излегла на виделина кога на Симона и требало донор на крв за операција, па Марјан се понудил да помогне.

При медицинските анализи и останати процеси се открила мистеријата. Направени се доплнителни ДНК анализи дека имале големи совпаѓања па ДНК тест сами побарале.

За двајцата било шок…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -