fbpx
-1.8 C
Skopje

ДОЗНАЈТЕ КОИ СЕ НАЈПЕРВЕРЗНИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

АКТУЕЛНО

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...
На биковите им е важна долната облека, жените носат подвезици и во кревет доаѓаат нашминкани, додека на раковите чувствата им се поважни од сексот.

Кој е склон кон перверзии, кој кон секс на јавно место, а кој пак сака да му удоволи на партнерот?

Овен – Овенот сака груб секс, да ја почувствува енергијата на другата личност. Тоа што никако не сака е да чека… Не му одолговлекувајте на Овен – ако ви се допаѓа, слободно веднаш преминете од зборови во акција, нема да ви замери. Припадниците на овој знак се секогаш спремни за експериментирање, но пуштете ги тие да ја водат играта. Тие воглавно се верни, освен доколку личноста со која се во врска не е во можност да одговори на нивната сексуална енергија. Во спротивно – не влегувајте во никаков однос со нив, бидејќи овните не можат да бидат во врска со оние кои не можат да им го следат темпото.

Бик – Биковите се сензуални, сакаат нежен секс, а најдобрата предигра за нив е чаша вино, топло чоколадо или добра закуска. Важно е се да се одвива полека, без брзање. На биковите многу им е важна и долната облека. Жените носат подвезици и во кревет одат нашминкани. Тие се големи хедонисти, но верни се, барем се додека не им здосади партнерот. Тогаш нема помош. Биковите не се промискуитетни, кавлитетот го ставаат пред квантитетот.

Близнаци – Близнаците се разиграни во се, па така и во сексот. Добриот разговор за нив е афродизијак. Доколку не успеете да ги заведете со зборови, не се обидувајте на друг начин. Тие сакаат еротски приказни, но и униформи, маски… Не ги менуваат партнерите лесно и тешко се одлучуваат да се впуштат со некој во врска. Не брзаат нигде и можеби ќе треба малку да ги “поттикнете”.

Рак – Овие личности најлесно ќе ги заведете на нивна територија, во нивниот дом. Направете им го омиленото јадење на пример и не брзајте бидејќи раковите сакаат се да се одвива полека. На нив чувствата им се позначајни од сексот, но не може да се каже дека се најверниот знак во хороскопот. Не се перверзни и сакаат секс под туш.

Лав – Лавовите го сакаат луксузот, сјајот. Додворувајте им се на убави места, интересни, а можете и во природа. Придушено светло, добро вино, малку ласкање и кралот на животните ќе ви јаде од рака. Но не брзајте. Лавовите знаат точно што сакаат затоа не вреди да се обидувате да ги наговорите на нешто. Сакаат да доминираат. Сакаат да гледаат и проно филмови, но ретко со партнерот. Сакаат да учат и да бидат во тек со новостите, кога е во прашање сексот. Не се промискуитетни и не остануваат во врска или во брак без емоции.

Девица – Девиците тешко се опуштаат. Во тоа им помага убавата долна облека и придушеното светло. Девицата сака внимание, ситни поклони и убави гестови. Таа е еден од најверните знаци. Наоружајте се со трпение и ќе уживате.

Вага – Вагата сака се да биде едноставно и убаво. Сака секс, секојдневно, но може да се воздржи. Вагата ги става чувствата на прво место. Не им е важно каде ќе водат љубов, може и на отворено, може и во кујна, и на под, сеедно. Вагите се лесно прилагодливи.

Скорпија – Скорпијата е еден од најперверзните знаци. Знае да го привлече секој кого ќе го посака, но знае и како да го одбие. Скорпијата сака порно филмови и секс во најразлични пози. На неа и е потребен добар љубовник кој ќе и се посвети во овој чин. Не изневерува, освен доколку нешто сериозно недостасува во врската или во бракот.

Стрелец – Стрелецот е авантурист кој сака се да проба. Знае дека искуството не може да се стекне со еден партнер, па поради тоа ги менува. Се труди да биде што е можно поотворен кон се, сака слобода во сексот па доколку партнерот не го поддржува во ова и нема доволно енергија, нема да остане долго во неговиот живот и ќе стане минато. Сексот им е многу важен показател дали во врската се е во ред или не.

Јарец – Јарецот е најсуптилниот и највоздржаниот знак во хороскопот. Тој е верен до срж. Може со часови да измислува и да предложува нови пози и да дава се од себе да му удоволи на партнерот, но само ако сака. Доколку не се труди, тогаш значи не чувствува ништо кон вас. Тој е трпелив. За секс може да чекате и чекате, но кога ќе дојде до тоа ќе сфатите дека ви се исплатело чекањето.

Водолија – Тие сакаат се да пробаат. Сакаат да експериментираат, перверзни се. Не сакаат да чекаат за секс, но никогаш нема да го притискаат партнерот. Доколку сакате секс во лифт, во автомобил, на плажа – водолиите се за вас! Еротските филмови им се омилен жанр.

Риби – Сензуалните риби сакаат секс заедно со добра музика и вино. Квалитетната храна е одличен афродизијак за нив. Не се оптеретуваат со бројот на партнери. Лесно го губат инетерсот, склони се и кон паралелни врски, пред се – за секс.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

ТАЖНА ВЕСТ Македонија загуби уште еден доктор: Две недели се лечел од корона, по што нагло му се влошила состојбата

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир Кочоски две...

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Речиси секој сонува за совршената работа – да правите нешто што ви причинува задоволство, а коешто ви носи доволно заработка за да живеете среќно....

Заев повторно со емотивен статус: Со жалење ја примив веста за смртта на заменик градоначалникот на Скопје

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во...

Фуркан Салиу со моќна порака: Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ, Немојте да замислите ништо! Да, Министерот за надворешни работи е Албанец, и тука нема што да...
- Advertisement -