fbpx
-0.3 C
Skopje

Драматична ноќ кај „Борис Трајковски“: Агенција не се плаши од корона вирусот, ги убедува луѓето да патуваат во Црна Гора?

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Турата е предвидена да пристигне на денот кога треба да се затвори фестивалот на мимозите и каде што требаше да има концерт Жељко Јоксимовиќ. Јоксимовиќ го откажа концертот, но не и Нехар турс својата тура, пишува СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.

Како што пренесува Слободен печат вистинска драма вечерва се случува на паркингот пред спорскиот комплекс „Борис Трајковски“ во Скопје. Патниците кои уплатиле за четиридневна тура насловена како „Јадран Турс“ за Црна Гора, преку туристичката агенција Нехар турс, влегоа во жесток дуел со сопственикот на агенцијата и со неговиот син.

Иако дошле подготвени со торби, патниците сепак, не сакаат да го реализираат патувањето. Сопственикот на туристичката агенција ги убедува дека треба да се качат во автобусите и да го реализираат своето туритичко патување со Херцег Нови.

На паркингот има два автобуси на Нехар турс кои, и покрај препораките на Владата да бидат откажани сите туристички патувања поради коронавирусот, сепак се подготвени да тргнат на пат.

Нашата соговорничка чие име е познато на редакцијата Слободен печат вели дека таа е една од неколкуте патници која навреме го информирала сопственкот на Нехар турс дека не сака да оди на пат за Црна Гора и побарала да ѝ биде вратена уплатата за туристичкото патување.

Таа, на сопственикот на агенцијата му приложила потврда дека е медицинско лице кое според владинте мерки не треба да ја напушти државата и побарала да ѝ бидат вратени парите уплатени за патувањето. Од сопственикот на Нехар турс добила одговор дека можат да и бидат вратени само 10 проценти од уплатените средства.

Целата вест прочитајте ја на Слободен Печат.

ФОТО и извор: СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -