fbpx
11 C
Skopje

Драстично го промени имиџот – Анета Молика ги изненади обожавателите

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Ако во Србија за фолк дива важи Цеца Ражнатовиќ, тогаш кај нас пандан на неа е неповторливата Анета Мицевска-Молика.

За разлика од своите колешки Анета не е од оние кои често се активни на социјалните мрежи, освен кога во прашање е објавување на работната агенда со настапи низ Македонија и светот или пак кога има да се пофали со некоја нова песна, фотосесија или спот.

https://www.instagram.com/p/BlsyxRBA5cr/?taken-by=anetamicevska

Затоа кога ќе објави нешто ново, тоа не го заобиколува вниманието на нејзините следбеници. Анета досега има направено доста промени кога е во прашање изгледот и фризурата, но овој пат не само што ја затемни косата, туку избра да облече и бело младешко фустанче кое одлично и прилега и ја прави доста помлада.

https://www.instagram.com/p/BkAwfi6gigD/?utm_source=ig_embed

Анета е љубител на класичните комбинации во кои изгледа како дама, но оваа промена им се допадна на обожавателите кои не пропуштија да ја пофалат за промената.

https://www.instagram.com/p/BhmndeVgNsR/?taken-by=anetamicevska

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -