fbpx
5 C
Skopje

Дурловски кратко ја објасни 2019 – со еден збор кажа се (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил сподели како тој ја гледа 2019-та година, но и што очекува од новата 2020-та година.

Тој беше еден од лидерите на движењето „За заедничка Македонија“, кое кулминираше со упадот во Собрание на 27-ми април 2017 година.

-Моја ретроспектива на 2019та. Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен. Новата нека биде подобра за сите,- напиша Игор на Фејсбук.

Моја ретроспектива на 2019та. Го победив "системот" кога изгледаше дека е најсилен.Новата нека биде подобра за сите.

Posted by Igor Durlovski on Monday, December 30, 2019

Игор Дурловски беше ослободен од притвор на 15-ти март оваа година, претходно одби амнестија и ја докажа својата невиност, откако обвинителството не успеа да ја докаже неговата вина за делото за кое беше обвинет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -