21 C
Skopje

Дурловски: Неправдата има име и презиме, а правдата што ќе ја донесеме, нема да прави разлики по име и презиме

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Носителот на Изборната единица 5 Игор Дурловски преку видео на својот Фејсбук профил пишува дека неправдата има име и презиме, а правдата за која се залагале тој и ВМРО-ДПМНЕ немало да прави разлика по име и презиме.

Неправдата има име и презиме, а правдата што ќе ја донесеме, нема да прави разлики по име и презиме.
Сите ќе бидат исти пред законот!

Неправдата има име и презиме, а правдата што ќе ја донесеме, нема да прави разлики по име и презиме. Сите ќе бидат исти пред законот!

Gepostet von Игор Дурловски am Montag, 6. Juli 2020

Инаку Дурловски преку видеото на кое се гледа како Шекеринска е во домот на Боки 13 во друштво на Катица Јанева алудира дека оваа власт прави разлика и заштитува функционери да одговараат за сторени евентуални кривична дела.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Македонците може да заборават на одморот во Грција: Државата донесе нова одлука

Во овој момент не постојат препораки за отворање и за дополнителни земји, ако произлезе такво нешто одново ќе го разгледаме, рече портпаролот на грчката...
- Advertisement -