10.8 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Koчани: Општинскиот кризен штаб донесе дополнителни мерки за заштита од КОВИД-19

Задолжително користење на првиот дел од годишниот одмор за 2020 година, односно задолжително доискоростување на годишниот одмор од минатата година заклучно со мај 31.мај...

(Фото) Има 104 години, а стана симбол за надеж на Италија: Преживеала две војни, па и коронавирус

Ада Занусо (104) стана симбол за надеж во напатената Италија која се бори со пандемијата на коронавирусот, откако ја победи оваа болест. Баба Ада во...

„Душо, таму горе ти грижи се за Џиџи – овде јас ќе се грижам за Нати, Биби и Коки“ (ВИДЕО)

Многу емоции и солзи имаше на опростувањето од поранешниот кошаркар Коби Брајант и неговата мала ќерка Џиана. Најмногу внимание привлече говорот на Ванеса Брајант, жената која го загуби сопругот и својата ќерка.

-Бог знаеше дека двајцата не можат да живеат еден без друг, па затоа ги зема дома и двајцата заедно. Душо, таму горе ти грижи се за Џиџи. Овде јас ќе се грижам за Нати, Биби и Коко. Ние сме најдобар тим. Ве сакаме и ни недостасувате. Почивајте во мир и забавувајте се во рајот додека еден ден не се сретнеме сите. Ве сакаме и ни недостигате. Засекогаш. Мама.

Ванеса доби овации од присутните, а како и не би, кога целиот говор беше исполнет со многу емоции. Таа не прекина да зборува за својата ќерка и за моментите кои заедно ги поминале.

Целата изјава погледнете ја во продолжение:

Latest Posts

Koчани: Општинскиот кризен штаб донесе дополнителни мерки за заштита од КОВИД-19

Задолжително користење на првиот дел од годишниот одмор за 2020 година, односно задолжително доискоростување на годишниот одмор од минатата година заклучно со мај 31.мај...

(Фото) Има 104 години, а стана симбол за надеж на Италија: Преживеала две војни, па и коронавирус

Ада Занусо (104) стана симбол за надеж во напатената Италија која се бори со пандемијата на коронавирусот, откако ја победи оваа болест. Баба Ада во...

АКТУЕЛНО

Ако не се реагира на време, Кочани може да биде ново Куманово – истокот пред сериозен тест

Новите шест случаи на лица од Кочани заразени од коронавирусот беа повод градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев да свика итна седница на Општинскиот...

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

(ВИДЕО) Како бе Роналдо, на таа пара – ако сакаш, ние да собереме донации?

Карантинот и самоизолацијата ги фати буквално сите, поради што многумина се одлучија фризурата да ја направат сами, односно со помош на домашните, за да...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.