fbpx
-2 C
Skopje

Еден хороскопски знак го очекува успех во утрешниот ден – Дневен хороскоп

АКТУЕЛНО

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Заев: Ние немаме споделена, туку заедничка историја, Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Ние немаме споделена историја. Ние имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците кој што се борел за слободата...

Ова е дневен хороскоп за секој знак посебно:

ОВЕН

Емотивен разговор со партнерот може да предизвика солзи во очите. Веројатно ќе дознаете дека према вас има најдлабоки чувства. Доколку во последно време сте поминувале низ тежок период, сега комуникацијата ви е исклучително подобрена. Едно приајтелство многу ви значи, и денес треба да се дружите.

БИК

Денес ве чека многу работа поврзана со животниот простор. Најверојатно очекувате гости, но едноставно вие ќе уживате во реорганизацијата и средувањето. Ова е одличен начин да ја отстраните евентуалната негативна енергија. На потешкотии ќе наидете дури кога ќе превземете премногу обврски насебе. Повеќе одмарајте се и уживајте.

БЛИЗНАЦИ

Очекувате необична ситуација во која се вклучени членовите на семејството. Некој донел конечно одлука да промени нешто во својот живот и денес тоа јавно ќе го соопшти. Ова би можело да предизвика бурни реакции, а за вас ќе е најдобро да се држите по страна. Ако некој вас ве праша за мислење, бидете максимално воздржани.

РАК

Некој стар народен обичај денес може да ви го исполни денот. Од друга страна можно е да присуствувате на некоја прослава на некој кој ви е важен. Ако сте склони на алергии денес внимавајте што јадете. Секако распрашајте се што влегува во составот на храната пред да ја консумирате.

ЛАВ

Многу внимание посветувате на самоконтролата. Денес ќе бидете во искушение – некои изненадни вести може да ви предизвикаат солзи во очите. Не паничите, ова најверојатно се солзи радосници. Една личност со која долго време не сте се виделе и слушнале може повторно да воспостави контакт со вас. Надокнадете го пропуштеното.

ДЕВИЦА

Очекувате поволни вести кога се во прашање парите или професионално напредување. Имате многу причини да бидете среќни денес. Близок пријател поминува низ период на промени и потребна му е вашата поддршка. Најдобро би било само да слушате и да не давате никакви совети. Обидете се да си удоволите себе си и да си дозволите момент на опуштање.

ВАГА

Среќните околности во кои ќе се најде член вашето семејсто од женски род, Вас ќе ве направи многу горди. Најдете време да го искажете вашето мислење и вашите пофалби. Вашите лични проекти, особено оние што вклучуваат други луѓе, денес можат да се соочат со некои пречки. Најважно е да не очајувате и да ја задржите контролата.

СКОРПИЈА

Вашата интуиција денес е на завидно ниво. Слободно користете ја во ситуација која е поврзана со одлуките поврзани со вашата фамилија. Изберете добар тајминг – и кажете го вашето мислење само кога сте сигурни дека другите сакаат да го слушнат. Имагинацијата и креативноста исто така се на врвот.

СТРЕЛЕЦ

Расположени сте да ги сослушате другите, особено оние кои што се од вашата околина на кои им е потребно внимание и поддршка. Бидејќи вашата емпатија е многу изразена денес, ќе наидете на одобрение и симпатии од сите оние на кои што ќе се посветите. Проектите со кои што сте окупирани ви носат големо задоволсто. Можно е изненадување.

ЈАРЕЦ

Еден проект што е особено важен за вашата кариера, денес е конечно завршен. Иако чувствувате огромно задоволство, од друга страна вие сте крајно исцрпени. Сега треба да го обновите внатрешниот мир. Најдете време за одмор и да се опуштите. Вашите драги луѓе ќе бидат со вас.

ВОДОЛИЈА

Долгоочекуваниот настан, свадбата или крштевањето што сте го подготвиле да присуствувате, ќе предизвика да почувствувате најнежни чувства. Вие сте некој кој е прилично склон да покажува емоции, но овој пат ќе бидете премногу чувствителни. Би било најдобро да се извлечете од гледна точка на другите во даден момент.

РИБИ

Интензивен, сон исполнет со емоции, ве остава со чудно чувство да се прашувате цел ден дали е тоа реалност. Не би било лошо да се сетите на што повеќе детали и да ги забележите тие детали. Напорите за надминување на одредени пречки и напредок во кариерата конечно може да се исплатат. Подгответе се за успех денес.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Штотуку заврши владината седница – ова се најновите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 24 седница го утврди текстот на Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука...
- Advertisement -