fbpx
1 C
Skopje

Еден од најбогатите луѓе во светот купи акции вредни 12 милиони долари откако претседател на САД стана Трамп

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Милијардерот Варен Бафет, најголемиот акционер во „Беркшир Хатавеј“ и човекот кој поради своите инвестициски вештини беше наречен пророкот од Омаха, откри дека тој купил акции вредни 12 милиони долари, откако претседател на САД станал Доналд Трамп.

Бафет во текот на кампањата изразуваше силна поддршка за против кандидатот на Трамп, Хилари Клинтон. Ентузијазмот и вербата во институциите, како и одлуката за инвестирање доаѓа по одлуката на Трамп за забрана за влез во САД на муслиманите од седум држави.

Дека неговата политика спрема мигрантите и бегалците од овие земји е правилна, се согласуваат дури 49 проценти од американците, додека 41 процент не се согласуваат, а како додатна потврда за оправданоста на потегот на Трамп е и денешниот инцидент во Лувр, што се случи утрово. Трамп изјави дека Франција повторно е на „работ да ја прелие чашата“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -