fbpx
7.9 C
Skopje

Еден од најдобрите градоначалници во Македонија со изјава која покрена лавина реакции: На државата и се потребни избори, потребна е стабилност

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев кој е еден од оние кои први ја реализираа својата изборна програма пред завршување на својот мандат односно на половина од својот мандат во интервју за ТВ24 вели дека на државата ѝ требаат избори, потребна е стабилност, а не натегања и надмудрувања.

Јанчев потенцираше дека на државата и требаат избори и дека избори може да се организираат без граѓаните да се изложат на ризик. Треба да се формира извршна власт, а оваа власт сега е само раководење и тоа не може да трае бесконечно.

Во врска со фабриката „Дрекслермаер“ и принудниот одмор на 5000 вработени, Јанчев вели дека компанијата ќе успее да ги задржи вработените и покрај принудениот одмор во времето на пикот во градот. Во фабриката има соодветни услови за работа и се надева дека ќе отпочне со работа со поголем капацитет. Јанчев потенцираше дека и во неговата компанија „Кожувчанка“ нема отпуштање на работници и дека им се дадени и плати.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kовид резултати: Бројката на починaти денес е двоцифренa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-179, Куманово-24,...

Доктор објави фотографија како изгледа “корона јазик” (фото

Прочитај повеќр во продолжение Епидемиологот Тим ​​Спектор од Универзитетскиот колеџ во Лондон е лидер на научна студија која се занимава со симптоми на коронавирус, а...

Што се Бајден отстрани од Овалната соба? Исчезна и црвеното копче од масата на Трамп кое служело за да може да си нарача кока...

Новиот претседател на САД не губел време на отстранување на сето она кое може да го потсетува на неговиот претходник Доналд Трамп. Освен што...

Што значат зборовите на вториот човек на ВМРО-ДПМНЕ? Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата, не мислам дека тоа е невозможно да се случи, да почекаме, изјави вечерва генералниот...

Го прашаа Шилегов дали има нарушени односи со премиерот Заев: Неговиот одговор е едноставен

Водителот на емисијата „360 степени“ го праша скопскиот градоначалник Петре Шилегов во какви односи е со премиерот Зоран Заев и дали е вистина дека...
- Advertisement -