-2 C
Skopje

Еден знак утре може да очекува голема добивка – дневен хороскоп

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

ОВЕН

Ве очекуваат различни компликации, но тоа не треба да влијае на вашето расположение и на професионалната концентрација. Оставете ги напорните преговорите или обврските кои ве прават премногу уморни.

Чувајте ја позитивната ориентација и убави мисли за лицето кое искрено ве поддржува. Важно е да чувствувате задоволство и емоционално прифаќање во нечие општество.

Можна главоболка.

БИК

Ако некој ве убедува на бизнис предизвик или заедничка авантура, добро размислете за можните последици. Некој може да ги рзоткрие вашите тајни планови и затоа немојте да бидете наивни или избрзани.

Во вашите љубовни очекувања, одите еден чекор понапред од вашиот партнер. Вашата нестрпеливост изгледа збунувачка за саканото лице.

Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Обрнете внимание на различни информации за бизнис сцената за да остварите проширен успех или парична добивка. Немојте да бидете премногу ситничави и премногу да барате од блиските соработници.

Уживајте во разновидните и убави работи што го збогатуваат вашето животно искуство. Покажете великодушност кон вашето семејство и блиска личност.

Хронични тегоби.

РАК

Не ви се допаѓа нечија улога или однесување во деловните преговори.Сепак, не дозволувајте некој од вашите соработници да ве поттикнува да бидете со ниски страст или желба за конкурентна улога. Бидете мудри и воздржани.

Постојат одредени ситуации кои треба да се избегнуваат, бидејќи емоционално ривалството секогаш остава и различни последици.

Важно е да се опуштите.

ЛАВ

Доколку бидете доволно информирани за соработниците,ве очекуваат позитивни резултати. Покажете на околината дека имате различни способности и дека вашата улога е речиси незаменлива.

Важно е да оставите забележлив впечаток и за вас да се разговара во некој привлечен контекст. Користете го вашиот шарм и одговорете на љубовната порака.

Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат неколку интересни состаноци. Обрнете внимание на вашиот стил на изразување или на впечатокот што го оставате во друштво на соработници. Направете сè што ви е потребно за да поврзете убаво и пријатно со практични и корисни.

Сканото лице понекогаш има големи барања, но вие успевате да ги исполните.Имајте доволно фнтзија и осмислте интересна забава за двајца.

Земајте витамини.

ВАГА

Имате амбициозни планови и постојано се обидувате сами да ги остварите вашите цели. Сепак, вашиот успех зависи од нечие влијание. Нема причина да се однесувате премногу наметливо во друштво на соработниците.

Влегувањето во некоја забранета зона или ненадеејна желба за љубовна авантура може да ве разочара.

Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

На средбата со соработниците, обрнете внимание на разни детали или на некои скриени пораки. Соберете ги сите потребни информации и размислете како треба да ги наметнете вашите ставови.

Во односот со саканото лице подобро е да се избегне конфронтација или натпреварувачки улоги кои ќе ве доведат до лошо решение.

Алергии.

СТРЕЛЕЦ

Сè на деловната сцена има свој животен век, но вие упорно инсистирате на работите кои одамна се надминати.Во средбата со соработниците бадијала се обидувате да промените нечие мислење или однесување.

Саканото лице се обидува да ве остави во убедувањето дека сè е во најдобар ред. Но, вие претчувствувате нов проблем.

Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Благодарение на добрите проценки, очекувате успех во областа на комуникацијата или во деловни преговори. Делувате организирано во секој поглед и ќе можете да ги наметнете вашите високи критериуми на соработниците.

Ви се допаѓа она што е недостижно или личноста до која не допира вашиот глас. За среќа, секогаш постои добра замена. Бидете доволно дискретен.

Проблеми со зглобовите.

ВОДОЛИЈА

Не вреди да се изложите себеси на голем ментален напор или да се спротивставувате на лице кое ужива добар глас и шири деловно влијание. Подобро е да се избегнат сомнителни деловни договори.

Топла емоции секогаш делуваат лековито и затоа задржете го вашето внимание на сакана личност. Планирајте некоја забава.

Не сте во кондиција.

РИБИ

Некој директно ви кажува дека сè има своја цена или да не очекувате премногу од новите бизнис-преговори. Ви претстојат помала загуба што Лицето што ве прифаќа со искрени симпатии има позитивно влијание на вашето расположение и на нови одлуки.

Нагласена нервоза.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -