fbpx
5 C
Skopje

„Единствена Македонија“: Скандалозно е што Заев избрал фукницонери кои си играат и учат како се води држава

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

„Зоран Заев вчера најави реконструкција на владата и притоа рече дека голем е бројот на луѓето во Владата кои многу се трудат, а не знаат, но се трудат и да научат.

Ова е скандал сам по себе, бидејќи, произлегува дека Заев прво избирал владини функционери кои потоа треба да се трудат и да научат како се води држава.

Единствена Македонија му укажува на Зоран Заев дека не избира било кој, туку државни функционери за вршење на функциите на државата и за ефикасно остварување на правата и должностите на граѓаните, и оттука, избраните треба да бидат луѓе со знаење, искуство и достигнување.

Меѓутоа, со шокантната изјава на Заев за избор на луѓе во владата кои треба да си играат и да научат како се води држава, всушност дојде и потврдата зошто Македонија е посрамена, понижена и со крајно нарушено државничко достоинство на меѓународната сцена. Во секое зло, добро!“, се вели во соопштението на „Единствена Македонија“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...
- Advertisement -