fbpx
5 C
Skopje

Една од најголемите ѕвeзди во Србија, Џани е во криза: Јадел леб и паштета

АКТУЕЛНО

Пандемијата не стивнува и зема се поголем замав, таа го смени нормалното функционирање и секојдневнието. Исто така, и финансиски удри многу силно. Покрај здраствената ситуација која е на прво место, економски крахира цело опшество. Едни од оние кој не можат да работат поради настаната ситуација се и музичарите.

Сопругата на популарнито пејач Радиша Трајковиќ Џани, Слаџа се пожали дека кризата затропала и кај нив на врата. Никогаш не сум тропнала на ничија врата, кој има ѓубре во својот двор не гледа во својот туку во другиот. Ниту се фалам, ниту се жалам. Ситуацијата е прилично лоша, ние живееме од тоа – вели таа.

Луѓето постојано се прашуваат што јадеме ние ? Па, јадеме паштета и леб, пржени јајца, јадеме како и секој нормален човек. Дали некој прашува каде е едното дете, па друго, па трето, каде е едниот, каде е другиот стан, кој се трошковите?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -