fbpx
2.8 C
Skopje

Една од најкористените социјални мрежи: Падна Instagram, причината непозната

АКТУЕЛНО

Не може да се пишуваат коментари, а некои корисници велат дека апликацијата воопшто не им се отвора.

Под ознаката #InstagramDown на Twitter во последните неколку минути се објавени повеќе од стотина твитови од целиот свет. Некои корисници се прашуваат за што станува збор, додека други се шегуваат бидејќи ова почна да се случува многу често.

Засега не е познато која е причината за проблемите, ниту кога ќе се нормализира работата на Instagram.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -