fbpx
5 C
Skopje

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

АКТУЕЛНО

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во Македонија.

Мијалков на јавно место пие кафе со Ивица Коневски, негов најблизок соработник за тој вонреден конгрес. Зошто беше она чекање во ЈО, за промена на личната карта на Сашо Мијалков. Неговиот дом е во хотелот Мериот. Тој прави се за да се направи видлив, за да го видат сите, да не мисли некој дека ќе бега.

Тој знае како се бега, како функционира македонската полиција. Тој е исклучително интелигентен човек. За да ја скрие својата вистинска намера треба да покаже дека е тука, дека комуницира, дека најнормално живее, со тоа тој прави слика дека е тука и не планира да бега, да го спушти степенот на мобилност на македонската полиција. Тој ја игра таа ролја фантастично. Тој со своите потези праќа порака дека нема шанси да бега.

Според Ефтов Заев бил нечесен спрема Сашо Мијалков и тој планирал апсење на него и покрај тоа што тој сакал да направи вонреден конгрес во ВМРО-ДПМНЕ.

Погледнете ја целата емисија ВО ЦЕНТАР на ВАСКО ЕФТОВ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -