fbpx
18.8 C
Skopje

ЕКСКЛУЗИВНО: Николовски го објави договорот за промена на име во оригинал на англиски јазик

АКТУЕЛНО

Како што ветив вчера во емисијата „60 минути“ на Алфа текевизија, ексклузивно го објавувам штетниот договор потпишан од Заев и Димитров во Преспа. Прочитајте го внимателно катастрофалниот договор за промена на името. Договорот го објавувам во оргинал на англиски јазик како што е потпишан со цел власта да не манипулира со преводот.

 

Прочитајте! – напиша Николоски на својот фејсбук профил.

 

ФОТО

ФОТО

ФОТО

 

Фото

ФОТО

ФОТО

 

Повеќе за ова на профилот на потпретседателот Александар Николовски

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -