-2 C
Skopje

Елизабета Канческа Милевска: Горда сум што гласав „За“

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска во вечерашното интервју за емисијата 360 степени рече дека од нејзиниот говор во Собранието јасно било дека таа ќе даде поддршка за потребата од уставните измени.

-Ако некој го следел мојот говор со Собрание, јасно беше дека ќе дадам поддршка во оваа фаза, јас јавно кажав. Јас сум повикувала дека мојата пратеничка група мора да биде обединета.

Многу почитувам различни мислења и критика прифаќам. Не треба да бегаме од критика, ако некој има различно мислење треба да го каже.

Јас мојот став сум го пренела на Мицкоски, но мислам дека во овој период мора да преозвладува разумот, мора да преовладува единство за интересите за државата. Треба да гледаме реално што можеме да направиме , а мислам дека можеме со одредени амандмани да подобриме нешто во овој договор.

Затоа ги отфрлам сите шпекулации за поткуп. Дали ќе имам обвиненија, јас го почитувам првниот поредок на државата. Ги отфрлам сите шпекулации дека има поткуп, рече Канческа Милевска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -