17 C
Skopje

Емил Јорданов: Јанушев нема да ви каже зошто се крие во дупката, затоа ние ќе ви кажеме

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Јанушев, денес дошол во Крива Паланка и Пробиштип и се затворил во штабот како глушец во дупка и пред камера најавува некакви проекти. Не е дека Јанушев не сака да се слика пред луѓето и да вади слики со граѓани за да покаже дека има поддршка. Не е дека Јанушев сака од дупка како глувче да се снима. Секако дека да имаше шанса , прво меѓу граѓаните ќе излезеше. Секако дека вчера изјавија дека ќе бидат на терен меѓу народот. Секако вчера покажаа дека нема да почитуваат мерки.

Прашајте го Јанушев зошто се крие во дупката, нема да ви каже сигурно. Затоа, ние ќе ви кажеме.

Јанушев знае дека нема лице да излезе пред нас, Јанушев знае дека не може да вети ништо реално , бидејќи влече корења од една режимска власт што 11 години правеше , пустошеше, уништуваше. Знае Јанушев дека за 11 години кон овие градови во Источна Македонија не се заврте, знае Јанушев дека ние граѓаните од Истокот 11 години бевме третирани како граѓани од втор, од трет ред. Знае Јанушев и каква кошула носи и колку плата им даваше на тие што ја шиеја за време на нивната режимска власт. Знае се Јанушев и нема храброст да отиде меѓу граѓаните во Крива Паланка. Знае Јанушев дека граѓаните од Истокот не ги сакаат истите режимски лица. Знае Јанушев дека некој од неговите го наместил да се движи низ Истокот , меѓу граѓаните кои нема храброст во очи да погледне.

Јанушев, денес дошол во Крива Паланка и Пробиштип и се затворил во штабот како глушец во дупка и пред камера најавува…

Posted by Emil Jordanov on Monday, June 22, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -