fbpx
3 C
Skopje

Емина Јаховиќ ја откри вистината: Никогаш не се каравме, се разделивме само заради една работа

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Веќе некое време сите сакаат да ја дознаат вистинската причина поради која Емина Јаховиќ се раздели од нејзиниот сега веќе поранешен сопруг, познатиот турски пејач Мустрафа Сандал.

Како би ставила крај на приказните за вистинските причини за развод и поради што се изгасна нејзината љубов, убавата пејачка ја откри вистината.

„Мустафа и јас немавме кризи, никогаш не се каравме, едноставно изгасна нашата свеќа. Ова не е лесен животен период, но некако навикнав на тоа дека морам за сé во животот да се потрудам. Во последно време многу се истрошив и приватно, и професионално, но горда сум што имав храброст и некако собрав сила сето ова да заврши“, изјави познатата пејачка во емисијата „Ексклузивно“ и додаде.

„Останувам да живеам во Турција поради децата и нивното школување. Ќе доаѓам често во мојот град како што го правев тоа и во претходните десет години и тука ништо нема да се промени“, изјави таа и вели:

„За нов партнер во овој момент не размисливам.“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -