19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Емотивна средба: За првпат после неколку месеци целото семејство заедно

После два месеци блокада поради коронавирусот, многу семејства се повторно заедно, а меѓу нив се и тетки и внуци кои после неколку месеци повторно се заедно.

На снимка која ја објави ББЦ се гледа тетка која ги дочекува нејзините внуци пред вратата, но не ги прегрнува, секој од нив се прегрнува сам себе си, а на лицето им се гледа среќа.

Во некои делови на Шанија беа намалени рестриктивните мреки поради ширење на коронавирусот.

„Ова е неверојатно за сите нас. Помина толку време без контакт, а денес е среќен ден за сите нас- рекла Лоли.

Малата Клара во меѓувреме пак славела роденден, а нејзините блиски не ги виделе нејзините први чекори.

„Нејзнините први чекори и видовме само преку телефон“ рекла нејзината тетка.

Сите со маски на лицето си праќаа бакнежи, но сепак беа среќни дека се заедно после два месеци.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.