fbpx
-6 C
Skopje

Ептен ефтино падна, го фатив ѓубрето “упс” сопругот на дело

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Сознанието дека партнерот ве изневерува секогаш претставува кошмар. Најчесто аферите се откриваат преку следење на партнерот, проверување на неговите профили на социјалните мрежи или пак забележување на одредени очигледни знаци. Но, една жена од Русија го фатила својот сопруг на дело, сосема случајно, само преку една фотографија на Инстаграм.

Јулија Аграновиќ скролала низ социјалната мрежа Инстаграм и налетала на една сосема обична фотографија од пејсаж на Санкт Петербург фотографиран од прозорец. Иако оваа фотографија не изгледа ниту пак звучи сомнително, Јулија останала запрепастена, затоа што според положбата, фотографијата била направила од прозорецот во нејзината спална соба.

Таа го отворила профилот на жената која ја објавила фотографијата и забележала дека таа има многу провокативни фотографии, од кои една била направена во тоалетот на Јулија, каде што непознатата жена не носела многу облека.

Откако продолжила да го истражува нејзиниот профил Јулија сфатила дека оваа непозната жена, Влада Абрамовиќ, која никогаш претходно не ја видела, напишала дека живее во станот заедно со нејзиниот сопруг. На фотографијата со пејсажот Влада напишала: „Прекрасен поглед од спалната соба на мојот сопруг.“

„Не барав ништо, тоа беше нормално утро. Како секоја друга личност во 21-от век. Го започнав моето утро скролајќи на времепловот на Инстаграм и одеднаш ја видов оваа фотографија.

Излезе дека јас и оваа жена имаме голем број на заеднички следбеници. кога го посетив нејзиниот профил открив многу ‘интересни’ фотографии, а на некои од нив беше и мојот сопруг“, изјавила Јулија за Рускиот канал Рен ТВ. Кога се соочила со сопругот тој негирал и дури измислил приказна дека тоа е девојката на еден негов пријател и дека додека таа била надвор од градот тој направил забава со пријателите.

Секако Јулија не му поверувала и на крајот тој признал дека имал неколку афери, но тврдел дека бил „ментално верен“ и на сите жени им кажал дека е оженет. За жал Јулија подоцна открила дека и тоа не е вистина, кога успеала да контактира неколку од девојките.

Влада го избришала нејзиниот Инстаграм профил, но објавила статус на друга социјална мрежа во кој стоело: „Таа е негова жена, не моја, што е проблемот? Дали тој е растение без слобода на волја? Не ме засмејувајте. Зарем живеете во 18 век. Ако сакам да имам секс, ќе имам секс.“

Јулија вели дека е среќна што успеала на време на види каков е нејзиниот сопруг и веќе ја започнала постапката за развод, а не им се лути на девојките кои што спиеле со него.

Таа изјавила: „Ти благодарам Влада Абрамовиќ, ти си искусна жена која ме научи една добра лекција.“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -