fbpx
6.8 C
Skopje

Еве до кој датум ќе се знае дали ВМРО-ДПМНЕ ќе го бојкотира референдумот (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

ВМРО-ДПМНЕ до десетти септември односно до почетокот на кампањата за референдумот, ќе го соопшти својот став дали ќе повика на бојкот или да се излези и да се гласа против.

Лидерот ан ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 потврдува дека добил понуда за влез во владата но демантира дека барал измени на кривичниот законик кој би значеле амнестија за претходното раководство на ВМРО-ДПМНЕ.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -