fbpx
3 C
Skopje

Ќе падне и првиот снег во Македонија – претходно ни следува дожд

АКТУЕЛНО

Првиот снег oваа зима ќе падне на почетокот на следната 2020 година. Јануари ќе биде топол и сончев месец.

Промена и пад на температурите не очекуваат на првиот ден од ноември кога дневните температури ќе се движат околу 10 степени, а утринските ќе бидат околу 0.

Во текот на ноември не очекува претежно врнежливо време со врнежи од дожд. Слично време со дневни температури од 5 до 10 степени ќе имаме и во декември, а утринската температура ќе биде неколку степени под нулата.

Имаме топол викенд, а оваа зима ќе биде блага. Во Македонија денеска ќе имаме температури до 29 степени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -